Sláviu sme zdolali aj do tretice

Napísal: Administrator Kategória: Extraliga ženy
Uverejnené 13. január 2018
Vytlačiť

UKF-Slavia-3Volley project UKF Nitra - Slávia EU Bratislava 3:2 (-14, 20, -15, 21, 14) UKF Nitra: De Paula 0, Richweissová 14, Müller 11, Do Monte 8, Konečná 13, N. Stümpelová 14, libero Španková, Hradecká 4, Poláčková 0.

V prvom zápase v skupine o 1. - 4. miesto sme pred domácim publikom privítali obhajca titulu Sláviu Bratislava. Hostia začali stretnutie lepšie a po troch setoch viedli 1:2. Vyrovnaný priebeh mal aj štvrtý set, ale záver patril domácemu celku a Nitra si tak výnutila rozhodujúci piaty set. V tajbrejku viedli hráčky z Bratislavy 2:5 a potom aj 5:9. Postupne však Nitra vďaka dobrým útokom v podaní Stümpelovej a Konečnej vyrovnala na 14:14. Kapitánka Konečná rozhodla posledným bodom v prospech domáceho tímu. Nitra tak aj do tretice porazila Sláviu Bratislava, tentokrát 3:2.

Teemu Sarna (tréner UKF Nitra): "Dnes sme nehrali dobre, ale niečo sme sa naučili. Aj keď nehráme dobre veríme v seba a v náš tím. A to nám dnes dalo dva body. Chcem sa poďakovať celému družstvu ako pracuje a preto sme tam kde sme, ale stále sme na polovičnej ceste. Môžeme a musíme to robiť ešte lepšie."

Najlepšia hračka: Veronika Richweissová